بهترین فرصت های شغلی در سال ۲۰۱۹ | فایل بانک

بهترین فرصت های شغلی در سال ۲۰۱۹

صفحه اصلی » اطلاعات مشاغل, ایده های شغلی » بهترین فرصت های شغلی در سال ۲۰۱۹

بهترین فرصت های شغلی کوچک در سال ۲۰۱۹

به فهرست بهترین فرصت های شغلی کوچک در سال ۲۰۱۹ خوش آمدید. این فهرست از صنایع مختلفی مشتق شده و قابلیت این را دارد که از لحظه‌ی آغاز تا سال‌های متمادی برای شما سوددهی لازم را داشته باشد. این فهرست حتی در شرایط اقتصادی ناپایدار نیز بخوبی عمل می‌کند، خیالتون رو راحت کنم به مدرک دکتری یا تجربه‌ی زیادی احتیاج ندارید. برخی از این فرصت‌های کسب و کار به دوره‌های آموزشی، مدرک دانشگاهی، یا تخصص خاص نیاز دارد، در حالیکه بقیه‌ی موارد این فهرست تنها به تجربه‌ی اولیه و علاقه به آن حرفه و صنعت احتیاج دارد.

فرصت های شغلی کوچک

بهمین صورت، فرصت‌های شغلی نام برده در این فهرست به سرمایه‌ی زیادی برای راه‌اندازی اولیه احتیاجی ندارند، بلکه مانند هر کسب و کار و شغل نوپای دیگری به: سخت‌کوشی، علاقه، پشتکار و تمایل به موفقیت احتیاج دارند.

خیلی از این فرصت‌های شغلی را میتوان به عنوان شغل سیار راه‌اندازی کرد.

اگر هدف‌ شما در زندگی این است که فرد ثروتمندی شوید، احتمال دارد از طریق شغل های کوچک به این هدف‌ نرسید. ولی این شانس را دارید که درآمد سالمی بسازید، رییس خودتان باشید و تصمیم‌گیری کنید. به این صورت می‌توانید سبک زندگی منعطف‌تر و متفاوت تری در مقایسه با بقیه افراد جامعه داشته باشید.

در ادامه ی مقاله با بهترین فرصت های شغلی کوچک در سال ۲۰۱۹ آشنا می‌شوید:

۱. واقعیت مجازی (VR)

واقعیت مجازی (VR) یک پرش به جلوی عظیم در غوطه ور ساختن کاربر در تجارب حسی واقعیست. فروشندگان نرم‌افزارها و سخت‌افزارها همیشه در تلاش هستند تا محصولات جدید و با کیفیت واقعیت مجازی را وارد بازار کنند. این صنعت با نرخ تغییر سهمی شکل در حال رشد است.

فرصت های شغلی کوچک

کاربری‌های بالقوه‌ی واقعیت مجازی برای شغل یا برای لذت و تفریح، نامحدود هستند، برای مثال:

 •  فیلم‌های سه بعدی (۳D): تماشای فیلم‌ها در واقعیت مجازی بصورت ۳۶۰ درجه
 •  بازاریابی املاک و مستغلات: تصور کنید به دنبال یک خانه جدید هستید و این امکان برایتان فراهم شده است تا از طریق واقعیت مجازی در خانه‌ای که قصد خرید آن را دارید بصورت مجازی قدم بزنید
 • بازی‌سازی: با عناوین جدید واقعیت مجازی که هر هفته بطور مستمر منتشر می‌شود، واقعیت مجازی باعث وقوع انقلابی عظیم در صنعت بازی‌سازی شده است.
 •  تمرینات تیم‌سازی: تیم‌سازی از طریق تجربه‌ی گروهی واقعیت مجازی.
 • تعاملات واقعیت مجازی رسانه‌های اجتماعی: با دوستان خود می‌توانید در یک فضای آنلاین مجازی در تعامل باشید.
 •  آموزش: واقعیت مجازی می‌تواند درجه‌ی بالاتری از واقع‌گرایی را به سناریوهای آموزشی وارد کند. بسیاری از مشاغل دوره‌های آموزشی خود را با استفاده از واقعیت مجازی انجام می‌دهند.
 •  مراقبه: واقعیت مجازی برای مراقبه‌ی گزینشی ایده‌آل عمل می‌کند.

“اتاق‌های فرار” واقعیت مجازی و سالن‌های استراحت (که مردم در آنها گرد هم می‌آیند تا بازی‌های واقعیت مجازی انجام دهند یا) این روزها با رشد بی‌نظیری مواجه شده‌اند. اگر شما در زمینه‌ی فناوری علاقه دارید، واقعیت مجازی می‌تواند فرصت شغلی خوبی برای شما باشد.

۲. حرفه‌های مهارتی

جای تأسف است که امروزه برخی والدین از دنبال کردن حرفه‌های مهارتی توسط فرزندانش ابراز نارضایتی می‌کنند و آنها را از این کار منع میکنند. این گروه از والدین بر این باور هستند که این نوع مهارت‌ها دستمزدهای مناسبی ندارند. درواقع، صنعتگران حرفه‌ای عموما دریافتی خوبی دارند و از دوران حرفه‌ای خوبی برخوردارند.

فرصت های شغلی کوچک

برآورد شده است که ۴۰٪ از صنعتگران فعلی در دهه‌ی آتی بازنشسته می‌شوند، از این‌رو تقاضای زیادی برای کارگران با استعداد و حرفه ای در حرفه‌های ذیل ایجاد خواهد شد:

 •  نجاری
 •  لوله‌کشی، چاه‌بازکنی
 •  سامانه‌های کنترل الکتریکی و الکترونیکی
 •  گرمایش، تهویه، تهویه مطبوع، و خنک سازی (HVAC)
 • ماشین کار و برش‌کار
 •  بنایی
 • فلزکاری
 • جوشکاری

ماهیت حرفه‌های مهارتی باعث می‌شود برای خوداشتغالی گزینه‌ی بسیار مناسبی باشند:

 •  بسیاری از این حرفه‌ها را می‌توان به‌عنوان مشاغل سیار درنظر گرفت چرا که این کار در محل مورد درخواست مشتری انجام می‌گیرد.
 •  در مقایسه با بسیاری از کسب و کارها، هزینه‌های راه‌اندازی این استارت‌آپ‌ها برای بیشتر حرفه‌های مهارتی کم است، و بسیاری از آنها را نمی‌توان به حالت اتومات درآورد و این امر تضمین‌کننده‌ی امنیت شغلی آتی این مشاغل است.
 • دستمزد خوب و بالا و تقاضای زیاد برای متخصصین این حرفه‌ها در بسیاری از مناطق
 •  توانایی جابه‌جایی مکانی به دیگر حوزه‌ها که تقاضا در آنها بیشتر است. بسیاری از افراد فعال در حرفه‌های مهارتی از فرصت‌های پیش آمده در مکان‌های دور و نزدیک بهره می‌گیرند و دستمزد بهتری دریافت می‌کنند.

چرا از این تقاضا بهره نگیرید و یکی از این حرفه‌های مهارتی را به عنوان فرصت شغلی بعدی‌ خودتان برنگزینید؟

فرصت های شغلی کوچک

۳. مهندسی نرم‌افزار و توسعه‌ی نرم‌افزار

مهندسی نرم افزار و توسعه‌دهندگان به ایجاد، آزمایش و حفظ و نگهداری نرم‌افزارها در پلتفرم‌های مختلف اقدام می‌کنند، از ابررایانه‌ها گرفته تا دستگاه‌های موبایل. به استناد مرکز آمار کار امریکا، انتظار می‌رود تقاضا برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار تا سال ۲۰۲۳ هر سال ۱۷ درصد افزایش پیدا کند.

بسیاری از مهندسان نرم‌افزار به‌عنوان کارمندان حقوق‌بگیر شروع به فعالیت کرده‌اند و نهایتا به خوداشتغالی رسیده‌اند. وجود فضای ابری و سهولت دسترسی از راه دور باعث می‌شود توسعه‌ی نرم‌افزارها برای کسب و کارهای خانگی مناسب باشند.

۴. خدمات مرتبط با کودکان

در مکان‌های مختلف، فرصت‌های شغلی بسیاری در ارتباط با کودکان وجود دارد از جمله:

 •  کلاس هنر و رویدادها
 • آموزش مهارت‌های انتقادی مانند ریاضیات، زبان دوم و خواندن
 •  آموزش‌های ورزشی مانند تمرینات فوتبال، شنا، تنیس یا گلف
 • آموزش پیش دبستانی با کیفیت، شامل ارائه‌ی فعالیت‌های متمرکز بر محیط مانند پیش دبستانی‌هایی که در فضای باز دایر می‌شوند

اگر از کارکردن با کودکان لذت می‌برید و تجارب آموزشی و تمرینی در این زمینه دارید، چرا آن را به یک شغل تبدیل نکنید؟

فرصت های شغلی کوچک

۵. تعمیرات منزل

اگر ساخت‌وساز در خون‌تان است و از بازسازی منزل مشتریانتان و به حقیقت تبدیل کردن رؤیایشان لذت می‌برید، پس دست به کار شوید و این علاقه را به یک شغل تبدیل کنید.

پیمانکاران بازسازی منازل به سختی یافت می‌شوند و آن دسته از آنها که در کارشان خبره هستند همیشه سرشان شلوغ است. بازسازی منزل، شغلی ست که حتی در شرایط بد اقتصادی نیز ایده‌ی خوبی به نظر می‌رسد.

آمارها حاکی از آن است که خانه‌داران امریکایی سالانه به صورت متوسط نزدیک به ۳۰۰۰ دلار صرف تعمیرات و بهینه سازی خانه‌های‌شان می‌کنند که این مهم باعث رونق مشاغل دیگری مانند نجاری، نقاشی ساختمان، و… نیز می‌شود.

شغل بازسازی منازل بنا به دلایل زیر برای خود اشتغالی بسیار مناسب است:

 •  تعداد زیادی از بازسازی‌ها بر مبنای قرارداد پیش می‌روند
 •  سرمایه‌گذاری ابتدایی برای ابزارها و ماشین‌آلات معمولا بسیار کمتر از تجهیزات لازم برای ساخت یک ساختمان جدید است
 •  به مکان فیزیکی خاصی برای کسب و کار احتیاج ندارید چرا که این کار در محل مورد درخواست مشتری انجام می‌شود، همین امر باعث می‌شود بازسازی به یک شغل غیرمتمرکز و خوب تبدیل شود.فرصت های شغلی کوچک

پیمانکاران نوسازی و بازسازی به شیوه‌های مختلف خدمات خود را ارائه می‌نمایند:

 1.  به‌صورت انفرادی، که در آن شخص پیمانکار بیشتر یا تمام کارها را خودش انجام می‌دهد.
 2.  به عنوان پیمانکار عمومی، که کارمند استخدام می‌کند و بر آنها نظارت می‌کند یا پیمانکار جانبی دارد و کارها را به او واگذار می‌کند
 3.  به‌عنوان متخصص در یک بخش خاص، مانند بازسازی سرویس بهداشتی، حمام و یا آشپزخانه، یا بخش‌هایی مانند مرمت ساختمان‌های تاریخی، بهبود مصرف انرژی، یا نصب سیستم‌های خورشیدی

برای تبدیل شدن به یک پیمانکار موفق باید:

 • مهارت‌های سازمانی خوبی داشته باشید.
 •  تجربه‌ی زیادی در ساختمان‌سازی داشته باشید و حداقل در یکی از مشاغل مرتبط آگاهی داشته باشید
 •  قراردادهای خوبی در این صنعت داشته باشید، پس در صورت نیاز می‌توانید از پیمانکاران جانبی برای انجام کار در زمان مقرر استفاده کنید (به‌عنوان مثال معمارها، مهندسان سازه، مهندس برق، لوله‌کش، کاشی‌کار و غیره)
 •  دانش به‌روز در زمینه‌ی قوانین محلی ساختمان و مسائل امنیتی داشته باشید
 •  اگر در منطقه‌ی شما ضروری است مجوزات و پروانه‌های لازم را کسب کنید

۶. فروش دوچرخه، خدمات و اجاره

با توجه به مزایای سلامتی و زیست محیطی استفاده از دوچرخه، چای تعجب نیست که دوچرخه به دومین فعالیت محبوب در فضای باز امریکا تبدیل شده است.

فرصت های شغلی کوچک

هر چیزی که سالم، محبوب، دوستدار محیط و ترویج شده از طرف دولت است به یک شغل خوب تبدیل می‌شود. علاوه بر دوچرخه‌هایی که پدالی هستند، دوچرخه‌های برقی نیز محبوبیت زیادی دارند. دوچرخه‌های برقی را می‌توان بدون قدرت برق یا استفاده از نیروی برق به‌عنوان نیروی کمکی استفاده کرد، انتظار می‌رود فروش این دوچرخه‌ها در سال ۲۰۱۸ به ۵۰ میلیون عدد برسد. دوچرخه‌های پدالی معمول را هم می‌توان به دوچرخه‌های برقی تبدیل کرد، کافی ست یک کیت اضافه شود تا امکان جایگذاری هاب چرخ جلو یا عقب را با یک موتور الکتریکی کوچک و افزودن باتری و کابل‌کشی را فراهم کند.

اگر به دوچرخه‌سواری علاقه دارید و می‌خواهید به یک کارآفرین تبدیل شوید، ممکن است این کسب و کار برای شما فوق‌العاده محسوب شود.

 ۷. خدمات مراقبت از سالمندان

خدمات مراقبت از سالمندان به عنوان یکی از بهترین فرصت‌های شغلی رتبه‌بندی شده است. ویژگی‌های جمعیت‌شناسی (دموگرافیک) نقش مهمی ایفا می‌کنند. نخستین نسل کودکان نسل انفجار جمعیت(بیبی بومرها) در سال ۲۰۱۱ به سن ۶۵ سالگی رسیدند. تمام کودکان نسل انفجار تا سال ۲۰۳۰ از سن ۶۵ سالگی عبور می‌کنند. اگرچه به استناد گزارش سلامت سالمندان فراهم شده توسط بنیاد غیرانتفاعی سلامت آمریکا، انتظار می‌رود نسبت به نسل پیشین‌شان از زندگی طولانی‌تری برخوردار باشند ولی انتظار می‌رود سال‌های بیماری بیشتری را سپری کنند.

فرصت های شغلی کوچک

خوشبختانه، کودکان نسل انفجار جمعیت در مقایسه با نسل پیشین، گروه‌های جمعیتی ثروتمندی هستند. بیشتر آنها می‌توانند هزینه‌های لازم برای دریافت خدمات را پرداخت کنند تا سبک زندگی معمول‌شان را حفظ کنند. از جمله درخواست‌های آنها این است که در خانه‌های خودشان ساکن باشند.

بسیاری از سالمندان از مشکلات سلامتی، جسمی و یا حرکتی رنج می‌برند و در استفاده از وسایل نقلیه‌شان با مشکل مواجه هستند. در انجام امور منزل مانند آشپزی، تمیز کردن و… نیز با مشکل مواجه هستند یا به‌طور کلی برای‌شان غیرممکن است.

۸. خدمات پیرسینگ و تتو

فرصت های شغلی کوچک

به استناد آمار و ارقام، صنعت تتو در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۳ میلیارد دلار درآمد داشته و به سرعت در حال پیشرفت است:

 •  ۳۰ درصد از افراد ۲۵-۳۹ سال و ۴۰ درصد از بزرگسال ۳۰-۳۹ سال تتو دارند
 •  در ۴۰ درصد از خانواده‌های آمریکایی، حداقل یک نفرشان تتو دارد.
 •  ۲۲ درصد از جوان‌های هزاره‌ی سوم حداقل یک تتو دارند.
 •  تتو در میانسالان نیز طرفداران بسیاری دارد، ۳۰ درصد از افراد ۴۰-۴۹ سال حداقل یک تتو دارند.

بسیاری از تتوکاران این مهارت را به‌صورت کارآموزی در کنار یک حرفه‌ای می‌آموزند (عموما به مدت سه سال یا بیشتر). بنا بر دلایل بهداشتی و امنیتی، در برخی حوزه‌ها و مناطق به تجربیات آموزشی نیاز است.

اگر مهارت‌های هنری و خلاقانه دارید، تبدیل شدن به یک تتوکار حرفه ای می‌تواند یک فرصت شغلی عالی به حساب بیاید.

فرصت های شغلی کوچک

۹. مشاوره و درمان

بهداشت روانی نیز از جمله حرفه‌هایی است که با افزایش تقاضا روبه‌رو است. انتظار می‌رود نیاز به درمانگر در زمینه‌ی ازدواج و خانواده تا سال ۲۰۲۰ تا ۴۱ درصد رشد داشته باشد.

ماهیت مشاوره‌ی سلامت روانی باعث می‌شود برای یک کسب و کار شخصی مناسب باشد. انتخاب شغلی بسیاری از حرفه‌ای‌های این حوزه این است که کسب و کار مشاوره‌ای خودشان را شروع کنند. این کار نیازمند آموزش و غالبا مدرک فوق لیسانس است.

فرصت های شغلی کوچک

۱۰. مشاور/برنامه‌ریز مالی

انتظار می‌رود تقاضا برای مشاوران/برنامه‌ریزان مالی زیاد باشد، به استناد مرکز آمار اداره‌ی کار آمریکا، نرخ ۳۰ درصد تا سال ۲۰۲۶ برای آن متصور است. مطالعات صورت گرفته در کانادا نشان می‌دهد که وقتی پای امنیت مالی آینده به میان بیاید تنها ۲۰ درصد از کانادایی‌ها به مهارت‌های پولی و ریاضیاتی‌شان اعتماد دارند.

تبدیل شدن به یک مشاور/برنامه‌ریز مالی به‌صورت معمول مستلزم مدرک لیسانس و آموزش مضاعف در زمینه‌ی مدیریت دارایی‌ها و کسب مجوز و گواهینامه است.

۱۱. کافی شاپ

فرصت های شغلی کوچک

فکر می‌کنید یک کافی‌شاپ که قهوه اسپرسو، لاته و کاپوچینو ارائه می‌کند نمی‌تواند با استارباکس رقابت کند؟ دوباره فکر کنید. اخیرا یک کافی شاپ جدید در شهر کوچک ما افتتاح شده است که از همان روز اول پر از مشتری بود. مدیر این کافی شاپ موفقیت خود را مرهون موارد ذیل می‌داند:

 • فضای خوبی را فراهم کرده است، از جمله یک پاسیو در فضای باز
 •  سرو نوشیدنی‌های با کیفیت، انواع آبمیوه و قهوه
 • قرار گرفتن در مکانی که از لحاظ جای پارک و ترافیک در موقعیت خوبی قرار دارد

اگر در زمینه‌ی درست کردن قهوه  و… مهارت دارید و به این کار علاقمندید، چه دلیلی وجود دارد از این فرصت شغلی خوب استفاده نکنید؟

فرصت های شغلی کوچک

۱۲. خدمات تأسیساتی

خدمات تأسیساتی یک اصطلاح کلی است که طیف گسترده‌ای از خدمات را شامل می‌شود؛ از جمله:

 •  امنیت
 • نظافت
 •  نگهداری از ساختمان
 •  نقاشی
 •  جابه‌جایی

انتظار می‌رود این صنعت تا سال ۲۰۲۶ به میزان ۳۰ درصد رشد داشته باشد. اگر در زمینه‌ی ساختمان، نگهداری و سازماندهی اشیاء مهارت کافی دارید، این فرصت شغلی را حتما امتحان کنید.

فرصت های کسب و کار کوچک

۱۳. دوره‌گردی: ماشین های فروش خوراکی

اکثر مردم فکر می‌کنند ماشین‌های فروش خوراکی سیار همیشه فست فودهای مرسوم را، مانند انواع برگر، سیب‌زمینی سرخ‌شده و…، به فروش می‌رسانند، ولی هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوان خوراکی‌های سالم و خوب نیز از این طریق فروخت.

اگر به پخت خوراکی‌های خوب و مغذی علاقه دارید و از کترینگ سیار لذت می‌برید پس حتما از این فرصت شغلی بهره بگیرید.

۱۴. تحصیلات، مهارت ها و آموزش های لازم را بدست آورید

هیچ راه میانبری برای شروع شغل خودتان وجود ندارد.  برای این کار می‌بایست آموزش‌های لازم را ببینید و مهارت‌های لازم را کسب کنید تا بتوانید از فرصت‌های شغلی نهایت بهره را ببرید.

فرصت های شغلی کوچک

کار کردن به عنوان یک کارمند یا شاگرد در حوزه انتخابی خود برای یک دوره زمانی قبل از اینکه خودتان شروع به کار کنید، می تواند مهارت ها و تجارب آموزشی و کسب و کار لازم برای شروع کسب و کار خودتان را به شما بدهد. این کار می تواند به شما اجازه دهد برند خود را خلق کنید و لیستی از مشتریانتان را داشته باشید و زمانی که کسب و کار خود را شروع می کنید از قبل مشتریان بالقوه ای داشته باشید.

۱۵. طرح جامع کسب و کار را توسعه دهید

دلایل زیادی وجود دارد که چرا داشتن یک طرح کسب و کار جامع، ایده ی خوبی بنظر میرسد. یک قسمت ضروری از یک طرح تجاری، تحقیق در بازار است. تجربه این تمرین به شما خواهد گفت که آیا ایده کسب و کار در محل شما امکان پذیر است یا خیر. داشتن یک طرح تجاری نیز ضروری است اگر شما نیاز به سرمایه گذاری اولیه از قبیل تامین مالی بدهی از یک بانک یا سرمایه گذاری سهام از سرمایه گذاران دارید .

فرصت های شغلی کوچک

وقتی یک طرح کسب و کار  واستارت آپ در شهر خود را دارید، یک نام برنده برای کسب و کار خود انتخاب کنید و آن را به ثبت برسانید. تصمیم بگیرید که کدام نوع مالکیت کسب و کار برای شما مناسب است. آیا می خواهید مالکیت شخصی یا مشارکتی داشته باشید؟ آیا احتیاج به شریک کاری دارید؟ هر مجوز کسب و کاری که لازم است داشته باشید، دریافت کنید. به نیازهای بیمه ای دقت کنید. سپس کسب و کار خود را ارتقاء دهید.


ترجمه مقاله: سید مصطفی سیادت

منبع مقاله: thebalancesmb

DMCA.com Protection Status

۵/۵ (۳ نظر)
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مطالب خواندنی

ثبت نظر

 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

برو بالا